MACA a její účinky na lidské tělo

Pro ty z vás, co jste o ní ještě neslyšeli, MACA je kořenová rostlina, která roste v peruánských Andách ve výškách nad 3500 m. Můžeme o ní slyšet také pod pojmem "peruánský ženšen". V poslední době se tato rostlina rozšiřuje po celém světě, hlavně díky svým nutričním hodnotám.


Pro koho je MACA určená?

Macu mohou užívat jak ženy, tak muži. Celkově snižuje míru únavy, pomáhá zvýšit fyzický výkon, pomáhá při hubnutí i nabírání svalové hmoty.

Tento kořen pomáhá s problémy s neplodností, dokáže navrátit ztracenou hormonální nerovnováhu a zvýšit libido.


Sama macu doporučuji ženám, které se snaží navrátit hormonální rovnováhu. Ať už jste vysadily antikoncepci, procházíte menopauzou a nebo se snažíte otěhotnět, maca vám může pomoci.

Co se skrývá uvnitř?

Kořen macy svým tvarem připomíná řepu. Skrývá v sobě vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, ale také stopové množství železa, vápníku, měďi, zinku, hořčíku, draslíku, sodíku a jódu. Kromě toho obsahuje i velké množství aminokyselin a mastných kyselin, jako je kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová. Obsahuje i steroly(kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, bílkoviny, uhlovodany a vlákninu.


Jak ji užívat?

Běžně nalezneme dvě formy macy - práškovou a kapslovou.

Kapslovou užíváme dle návodu na obalu, obvykle 1 kapsli s jídlem.

U práškové formy máme větší možnosti - lze jí přidat do smoothie, smíchat s vodou, zamíchat do ovesné kaše a nebo proteinových palačinek. Určitě neuděláte chybu ani s jednou možností. Jen upozorňuji, maca má svou specifickou chuť a tak ji raději zakomponujte do teplé kuchyně, pokud by vám její chuť vadila.


Já jsem macu naposledy nasypala do těsta na mé oblíbené fazolové brownies a světe div se, nikdo (synové a manžel) nic nepoznal.

45 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše