Jak si užít ráno a nabudit se na celý den

Všichni v dnešní době žijeme ve spěchu. Je proto důležité umět si najít čas jen pro sebe - chvíli, která je jen naše.


Dnes se zaměřím na ranní rituály. Řeknu vám mé tipy, jak se hned na začátku dne dobře naladit, nastartovat metabolismus a jít do práce s jemným úsměvem ve tváři.


Udělejme si na sebe čas - ráno

  • Ranní čas je pro fungování během celého náročného dne opravdu důležitý. Protáhněme se hned v posteli, ještě než vstaneme.

  • Dejme si na lačno vlažnou sklenici vody s citrónem. Pročistíme trávicí systém od toxinů, výborně hydratujeme střeva, zásobíme se vitamíny a podpoříme trávení, které je po spánku v útlumu.

  • Pokud si přivstaneme o 15 minut, stihneme pár „pozdravů slunci“ nebo malou rozcvičku - a máte spalování na celý den pěkně rozpumpováno.

Snídaně

Ano, snídaně je základ a já bez ní nedokážu vyjít z domu. A co vy?

  • Dejme se ovesnou kaši s medem a ovocem, k tomu pár mandlí nebo slunečnicových semínek.

  • Někomu bude více vyhovovat celozrnný toust s tvarohovou pomazánkou, posypaný pažitkou nebo jinou voňavou bylinkou a kouskem námi oblíbené zeleniny.

  • Jsou to snídaně pestré, nutričně vyvážené, s poctivou dávkou energie a přitom lehce stravitelné. Takže i když přeci jen spěcháme, netlačí nás v bříšku a máme solidní základ pro celý den.

Dobrá nálada

Když se před odchodem do zaměstnání stihnete pěkně protáhnout, nebo dokonce i lehce si zacvičit, v klidu se nasnídáte a navíc si připravíte i lehkou svačinku do práce, s vědomím, že jste dobře nakopli svůj metabolismus a to je jistě příjemný start do nového dne.


Přeji vám krásný den, výbornou náladu a úsměv na tváři.

34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše