Petra Bauerová - nutriční specialista

TAKÉ ZNÁTE DŮVĚRNĚ TYTO ÚVAHY?

Při pohledu na sebe se cítím mizerně. Nevím, jak žít zdravě a přitom zvládat každodenní život. Jaká je správná cesta k výživě mých dětí? Sportuji, proč se ale stále necítím dobře? 

Nebojte se, chápu to! 

Jsem stejná jako vy a věřte, že vaše úvahy důvěrně znám.

O to víc jsem ráda, že jste tady! Jmenuji se Petra, jsem nutriční terapeutka a ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh.

Než jsem se dostala ke svému snu, prošla jsem si mnohé. Pracovala jsem u firem, kde mě práce nenaplňovala. Měla jsem různá období - hodně jsem sportovala a potom zase přibrala pár kilo.

Necítila jsem se ve své kůži a mé jo-jo efekty se opakovaly do té doby, než jsem ze zvědavosti navštívila první kurz spojený s výživou. Začala jsem se o toto téma zajímat více a zjistila jsem, že stravovat se správně mě baví. Mé děti mému koníčku také neunikly - začala jsem jim vařit tak, ať mají dost energie jak ve škole, tak i po škole, kdy chodí sportovat a učí se. Výsledky byly viditelné a lidé se mě začali ptát, jak jsem toho docílila. 

Tehdy jsem si uvědomila, že to, co jsem se naučila a co tak dobře funguje u mé rodiny, chci šířit i dál. 

Výživa, a její vliv na naše zdraví a život, mě natolik zaujala, že jsem tento obor dále vystudovala na Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě a jako nutriční terapeutka Vám ráda pomohu správným jídlem léčit Vaše zdravotní potíže.

CO PRO MĚ ZNAMENÁ CÍTIT SE DOBŘE VE SVÉM TĚLE?

Znamená to hezky se obléct, s radostí vyjet na výlet, zacvičit si jógu, koupit si pro radost květiny, mít radost z hezkého počasí, uvařit rodině velký nedělní oběd o třech chodech nebo občas zahřešit a dát si ten dobrý čokoládový dort z cukrárny od vedle...

JAK PRACUJI

Svou práci dělám s láskou, pečlivostí a s důrazem na možnosti klienta. 

  • Věřím v to, že vše, co naše těla potřebují, jsme schopni získat ze stravy. Proto u mě nenajdete žádné zázračné doplňky stravy. Budeme se soustředit na úpravu stravy a potravin, které kupujete. 

  • Hubnout a cítit se dobře jde s jakýmkoli rozpočtem - sami si řeknete kolik jste do jídla schopni investovat.

  • Ruku v ruce ceně jdou i naše lokální potraviny. Proč bychom měli kupovat ovoce a zeleninu ze zahraničí, když můžeme použít potraviny, na které jsou naše těla zvyklá po tisíce let? 

  • Spokojený klient je pro mě vším a proto vás do ničeho nenutím - sami si řeknete, co očekáváte, jak toho chcete dosáhnout a na mě je - vymyslet plán.

A ano, řekla jsem to, čokoládový dort si dát můžete!

Vždyť čokoláda  je z kakaových bobů, ty rostou na stromě, takže občasný dortík je vlastně zdravý. 

PetraBauerová

CERTIFIKÁTY 

Výživa ve sportu

Výživa dětí

Pedagogie

Diplomovaná nutriční terapeutka

Fytoterapie

Vývojová dysfázie

Poradce pro výživu

Celiakie 

Přihlašte se k mému newsletteru a získejte tipy a triky správného stravování