Petra Bauerová - nutriční specialista

TAKÉ ZNÁTE DŮVĚRNĚ TYTO ÚVAHY?

Při pohledu na sebe se cítím mizerně. Nevím, jak žít zdravě a přitom zvládat každodenní život. Jaká je správná cesta k výživě mých dětí? Sportuji, proč se ale stále necítím dobře? 

Nebojte se, chápu to! 

Jsem stejná jako vy a věřte, že vaše úvahy důvěrně znám.

O to víc jsem ráda, že jste tady! Jmenuji se Petra, jsem nutriční terapeutka a ráda bych se s vámi podělila o svůj příběh.

Než jsem se dostala ke svému snu, prošla jsem si mnohé. Pracovala jsem u firem, kde mě práce nenaplňovala. Měla jsem různá období - hodně jsem sportovala a potom zase přibrala pár kilo.

Necítila jsem se ve své kůži a mé jo-jo efekty se opakovaly do té doby, než jsem ze zvědavosti navštívila první kurz spojený s výživou. Začala jsem se o toto téma zajímat více a zjistila jsem, že stravovat se správně mě baví. Mé děti mému koníčku také neunikly - začala jsem jim vařit tak, ať mají dost energie jak ve škole, tak i po škole, kdy chodí sportovat a učí se. Výsledky byly viditelné a lidé se mě začali ptát, jak jsem toho docílila. 

Tehdy jsem si uvědomila, že to, co jsem se naučila a co tak dobře funguje u mé rodiny, chci šířit i dál. 

Výživa, a její vliv na naše zdraví a život, mě natolik zaujala, že jsem tento obor dále vystudovala na Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě a jako nutriční terapeutka Vám ráda pomohu správným jídlem léčit Vaše zdravotní potíže.

CO PRO MĚ ZNAMENÁ CÍTIT SE DOBŘE VE SVÉM TĚLE?

Znamená to hezky se obléct, s radostí vyjet na výlet, zacvičit si jógu, koupit si pro radost květiny, mít radost z hezkého počasí, uvařit rodině velký nedělní oběd o třech chodech nebo občas zahřešit a dát si ten dobrý čokoládový dort z cukrárny od vedle...

JAK PRACUJI

Svou práci dělám s láskou, pečlivostí a s důrazem na možnosti klienta. 

  • Věřím v to, že vše, co naše těla potřebují, jsme schopni získat ze stravy. Proto u mě nenajdete žádné zázračné doplňky stravy. Budeme se soustředit na úpravu stravy a potravin, které kupujete. 

  • Hubnout a cítit se dobře jde s jakýmkoli rozpočtem - sami si řeknete kolik jste do jídla schopni investovat.

  • Ruku v ruce ceně jdou i naše lokální potraviny. Proč bychom měli kupovat ovoce a zeleninu ze zahraničí, když můžeme použít potraviny, na které jsou naše těla zvyklá po tisíce let? 

  • Spokojený klient je pro mě vším a proto vás do ničeho nenutím - sami si řeknete, co očekáváte, jak toho chcete dosáhnout a na mě je - vymyslet plán.

A ano, řekla jsem to, čokoládový dort si dát můžete!

Vždyť čokoláda  je z kakaových bobů, ty rostou na stromě, takže občasný dortík je vlastně zdravý. 

PetraBauerová

CERTIFIKÁTY 

Výživa ve sportu

Výživa dětí

Pedagogie

Diplomovaná nutriční terapeutka

Fytoterapie

Vývojová dysfázie

Poradce pro výživu

Celiakie